İpek Serumu

İpek proteinin keratin dokuya eğilimli zengin peptid yapısı , kolajen ve hyaluronik asitin birleşmesiyle geliştirilmiş formulü cadı fındığı ekstresi ile zenginleştirilmiştir. Ciltte uzun süre nemlilik sağlar. Cildi dolgunlaştırır , pürüzsüz ve eşit tonda olmasını sağlar. Kuperöz görünümü yatıştırır.

Sabah ve akşam temiz cilde düzenli olarak uygulandığında ipek proteinlerinin nem verme ve dış faktörlere karşı koruma etkisi hissedilir. Cilt kaybettiği nemi kazanır, beslenir. Tip III kolajen sentezini tetikleyen formülasyon lifting etkisi sağlar. Antioksidan koruma sağlar. Cilt rengini dengeleyerek pigmentasyon ile savaşır. Cildin bağışıklık sistemini kuvvetlendirir ve Uv ışınlarının yaşlandırıcı etkisine karşı etkili bir kalkan oluşturur.

Kuperöz görünüm küçük genişlemiş kırmızı kan damarlarının varlığı nedeniyle cildin, özellikle boyun, yanaklar ve burun üzerinde kırmızı ve kızarık göründüğü durumdur. Genellikle zayıf bağ dokusu ve zayıf kılcal duvarlar gibi kalıtsal faktörler neden olur. 30 yaş ve üstü kadınlarda sıklıkla görülür. Rozasea ile karıştırılabilir. Razasea belirli aralıklarla alevlenir. Kızarıklığa bazen rinofima, cildin kalınlaşması veya akneye benzer şişlikler eşlik eder.

Tüm cilt tipleri için uygun mu?

İpek serum su bazlı yapısı ile tüm cilt tipleri için uygundur. Yüksek hyaluronik asit içeriği ve ipek peptidlerinin nem dengeleyici etkisi tıkama, yağlanma yapmaz. Göz çevresi ve boyun için uygundur.

Nasıl kullanılır?

Sabah akşam temizlenmiş cilt üzerine dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulanır.

Erkekler kullanabilir mi?

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler için önemlidir. Güneş ışınlarının etkisiyle yaşlanmaya karşı koyamayız. İpek proteinleri cildimizin zaman karşı savaşında cinsiyet ayrımı yapmadan koruma sağlar.

Roza, egzama gibi cilt rahatsızlıklarında kullanılabilir mi?

Dermatoloğunuzun tavsiyesine uymanız uygun olur.

KOZMESÖTİKLER NEDİR?

Cilt bakımında etkin, biyolojik olarak aktif bileşenlere sahip kozmetik ürünlerdir. Cilt sağlığını iyileştirmek ve belirli cilt koşullarına, ince çizgiler, kırışıklık, gevşeklik ve hiperpigmentasyon gibi görünür yaşlanma belirtilerine neden olan hasarı, onarmaya yönelik ürünlerdir. Bu ürünler reçeteye dayalı ürünler ve tezgah üstü kozmetikler arasında bir köprü sunar ve bunların etkinliği bilim tarafından desteklenir.