Güneş Kremi

Therasilk Güneş koruyucusu etkili UVA/UVB güneş koruma filtreleriyle formüle edilmiştir. Geniş spektrumlu koruma sağlar. Hafif dokusu, saf ve mat bitişlidir. Profesyonel işlem sonrası ve gündelik yaşamda aktif olarak kullanılabilir

  • İpek Proteini İçerir.
Geniş spektrumlu güneş koruyucu cildiniz için ne sağlar?

Geniş spektrumlu güneş koruyucular; atmosferimize giren ve cilt sağlığımızı tehdit eden iki farklı tip güneş ışığına karşı koruma sağlar. UVA ve UVB ışınlarından UVA cildi yaşlandıran derin katmanlara kadar inen tehlikeli ışınlardır. Yılın her mevsiminde etkilidir. Ciltte kırışıklık, renk eşitsizliği ve esneklik kaybından sorumludur. Bulutlardan, camdan bile geçer, cildin üst katmanına nüfuz ederek zarar verir. UVB bronzlaştıran ışınlardır, yaz mevsiminde daha güçlüdür. Güneş yanıklarından ve cilt kanserinden sorumludur.

İpek Proteini nasıl bir güneş koruyucudur?

İpek proteini organik yapılı güneş koruyucu filtredir. Uv ışınlarını emerek cilde nüfuz etmesini engeller.

Güneş koruyucu ile cilt düzenleyici birlikte kullanılabilir mi?

Güneş ışınları cildiniz için yaşlandırıcıdır ancak çevresel kirlilikler , ısı ,stres, alkol ve sigara dumanı gibi faktörlerde ciltteki serbest radikalleri artırır.Therasilk Cilt düzenleyici içerisinde ipek proteinleri ve vitamin C serbest radikalleri nötralize ederek cildi korur. Yüksek konsantrasyon ve düşük pH saf C vitamininin ipek proteini ile gücünü birleştirerek cildinizi çifte korumuş olursunuz.

Ne Sıklıkla Güneş Koruyucu Kullanmalısınız?

Hava nasıl olursa olsun güneşin zararlı ışınlarına karşı günlük olarak kullanmalısınız. Therasilk güneş koruyucu bu amaçla geniş spektrumlu (UVA/UVB) koruma sağlamak için formüle edilmiştir. Günlük kullanım için idealdir.Yaz günlerinde 2 saatte bir güneş koruyucunuzu tazelemelisiniz.

Güneş Koruyucuyu Nemlendiriciden Önce mi Yoksa Sonra mı Uygulamalısınız?

Güneş kroyucunuzu her zaman en son uygulamalısınız. Cilt bakımında rutininizdeki ilk kural, serum gibi en hafif ürünü ilk uygulamak olmalıdır. Eğer cilt nemlendirici veya Therasilk cilt düzenleyici kullanıyorsanız uyguladıktan sonra cildinizin emmesine zaman tanıyın. En son güneş koruyucuyu uygulamalısınız. Makyaj yapacaksanız güneş koruyucunuzunda iyice emilmesini bekleyin

Green Tea Ext:
  • Cildi nemlendirerek ipeksi bir görünüm sağlamayı hedefler.
  • Özellikle yaz mevsiminde güneşin zararlı etkilerine karşı cildi koruması da yeşil çayın özellikleri arasındadır.
Aloe Vera Ext:
  • Yoğun potasyum içeriği ile cildin homojen görünümde olmasina, cilt tonunun eşitlemesinde etkilidir.
  • Cildin nem dengesini korur.
  • Güneşin cilt uzerinde istenmeyen etkilerinin yatıştırılmasında etkilidir.
  • Güneşin zararlı ışınlarına bağlı olarak oluşan lekelerin giderilmesine yardımcı olur.
İpek Proteini:
  • Güçlü UV etkinlik ile güneş ışınlarına karşı kusursuz filtre oluşturur.
  • Antioksidan etkisi hücresel DNA hasarlarının önlenmesi ve onarımında rol oynar.
  • Cildin nem dengesini düzenleyerek su kaybını önlemeye yardımcıdır.

KOZMESÖTİKLER NEDİR?

Cilt bakımında etkin, biyolojik olarak aktif bileşenlere sahip kozmetik ürünlerdir. Cilt sağlığını iyileştirmek ve belirli cilt koşullarına, ince çizgiler, kırışıklık, gevşeklik ve hiperpigmentasyon gibi görünür yaşlanma belirtilerine neden olan hasarı, onarmaya yönelik ürünlerdir. Bu ürünler reçeteye dayalı ürünler ve tezgah üstü kozmetikler arasında bir köprü sunar ve bunların etkinliği bilim tarafından desteklenir.